Czy osoby chore na nerwicę mogą mieć trudności z oddychaniem?

Czy to normalne jak ktoś chory na nerwicę czuje utrudnione oddychanie? Czytałam gdzieś, że chory czuje ucisk na klatkę piersiową czy coś takiego, ale brzmi to dla mnie dość enigmatycznie i nie wiem czy tylko tak można czuć ten objaw. Co to jest ten ucisk, czy to w ogóle prawda z nim i jak inaczej jeszcze można się czuć, gdy mamy trudności z oddychaniem w nerwicy?

Uczucie duszności, braku tchu, ucisku w klatce piersiowej są dość częstymi objawami nerwicy.Należy je jednak różnicowac z chorobami układu oddechowego i krążenia.
Typowe objawy nerwicy - w 99% przypadków nie stanowią zagrożenia życia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi