Czy osoby chore na nerwicę mogą mieć trudności z oddychaniem?

Czy to normalne jak ktoś chory na nerwicę czuje utrudnione oddychanie? Czytałam gdzieś, że chory czuje ucisk na klatkę piersiową czy coś takiego, ale brzmi to dla mnie dość enigmatycznie i nie wiem czy tylko tak można czuć ten objaw. Co to jest ten ucisk, czy to w ogóle prawda z nim i jak inaczej jeszcze można się czuć, gdy mamy trudności z oddychaniem w nerwicy?

Uczucie duszności, braku tchu, ucisku w klatce piersiowej są dość częstymi objawami nerwicy.Należy je jednak różnicowac z chorobami układu oddechowego i krążenia.
Typowe objawy nerwicy - w 99% przypadków nie stanowią zagrożenia życia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi