Czy odstawienie antykoncepcji hormonalnej należy skonsultować z lekarzem?

Stosuję antykoncepcję hormonalną od 3 lat. Nie zauważyłam u siebie żadnych niepokojących zmian ani skutków ubocznych. Czy jeśli chciałabym się zdecydować na odstawienie antykoncepcji hormonalnej, to koniecznie potrzebuję wizyty i konsultacji z ginekologiem? Czy powinnam poprosić o skierowanie na jakieś badania, żeby sprawdzić czy w organizmie wszystko w porządku?
zawsze lepiej jest skonsultować się ze specjalistą.
Myślę ze tak, może Pani sama odstawić leczenie z założeniem , ze gdyby po odstawieniu lekow działo się coś niepokojącego , wtedy odwiedzi Pani ginekologa
tak nalezy skonsultowac to z ginekologiem
tak można odstawić leczenie
Nie, po badania kontrolne należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.
Może Pani odstawić antykoncepcję bez konsultacji.
Istotnym pytaniem jest dotychczasowy cel stosowania terapii antykoncepcyjnej. Jeśli celem było działanie antykoncepcyjne i brak ciąży to może Pani odstawić tabletki bez konsultacji z lekarze, a jeśli planuje Pani zachodzić w ciążę to należy rozpocząć odpowiednią suplementację preparatem zawierającym kwas foliowy. Jeśli przyczyną włączenia terapii antykoncepcyjnej były zaburzenia miesiączkowania, trądzik, inne zaburzenia hormonalne lub przeciwwskazania do zajścia w ciążę to warto taką decyzję przedyskutować z lekarzem, który może zaproponować alternatywną terapię lub zalecić kontrolne badania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7011
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi