Czy należy stosować witaminy u 7-miesięcznego dziecka na niedożywienie?

Chciałam zapytać sie czy moge podac (a jeśli tak to w jakiej ilości) swojej 7 miesięcznej córce syrop multi-sanostol? Ze względu na to, że córka w sumie od urodzenia je bardzo mało, mało przybiera na wadze, obecnie waży 7kg. Waga urodzeniowa to 4,16kg. Córka od urodzenia wypija po ok 560ml. Mleka na dobę, próbowałam zwiększać liczbę karmień, robić dłuższe przerwy, niestety nic nie poskutkowalo. Odbyłam kilka konsultacji z lekarzami, wykonano jej podstawowe wyniki i oprócz anemii (ktora została wykryta w wieku 3 miesięcy, a obecnie wyniki sa na pograniczu, ale mieszcza sie w normie) wszystko pozostałe jest w normie. Karmienie jest naprawdę ciężkie, ponieważ mleko pije na śpiocha, a z łyżeczki zje parę łyżeczek, zazwyczaj ok 30ml. I stanowczo odmawia, nie mam już siły, martwię się o jej zdrowie, dlatego też pomyślałam o syopie z witaminami, bo myślę że skoro tak mało je to może brakować jej witamin i stąd też może być ten problem z brakiem chęci do jedzenia. Na koniec dodam, choć nie wiem czy ma to związek jakikolwkek, ja w jej wieku byłam też strasznym.niejadkiem. W książeczce zdrowia nawet lekarz wpisał adnotacje "niedozywienie" może córka poszła w moje ślady? Potrzebuje pomocy bo na sama myśl o karmieniu mam skręt żołądka.

Proszę nie suplementować preparatów witaminowych bez konsultacji z lekarzem. Niektóre witaminy można przedawkować, a w przypadku małego dziecka jest to nie tylko bardzo prawdopodobne, ale i może być bardzo groźne. Proszę skonsultować się z doświadczonym pediatrą i poszerzyć diagnostykę w kierunku niedoborów witaminowych, jeśli będzie to konieczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3546
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi