2023-03-03

Czy nagły spadek cukru w organizmie może zaburzyć orientację w terenie?

Biegam 2-3 razy w tygodniu (ok. 1,5 godziny marszobiegu, 10 kilometrów truchtu). W ciągu 5 lat kilkanaście razy czułem w pierwszych etapach biegu, że jestem słabszy i myśli nie do końca "płyną" jak trzeba. Kiedy odpocząłem około 2 minut, wszystko było już ok, wręcz czułem się bardzo dobrze (endorfiny, fajne tempo). Ostatnio po około 20 minutach biegu, kompletnie straciłem orientację w terenie (w miejscu, gdzie biegałem wiele razy). Reszta ok - szybki test: data urodzin, wymień ośmiotysięczniki i noblistów. Włączyłem nawigację, bo nie wiedziałem, jak trafić do domu (obsługa telefonu nie stanowiła problemu). Po ok 15 minutach zacząłem się orientować, gdzie jestem (była to droga, którą bardzo dobrze znam). Nie biorę narkotyków, nie jadłem nic dziwnego. Tydzień wcześniej miałem objawy grypy i chorobowe, ale leczyłem się tabletkami z reklam. Trochę mnie to zafascynowało, trochę przeraziło. Czytałem, że mógł być to nagły spadek cukru, ale chciałbym to potwierdzić.

Należy zlecić dodatkową diagnostykę - zapraszam na konsultacje online - zbierzemy dokładny wywiad i ustalimy dalsze postępowanie, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Grypa w Dąbrowie Górniczej Internista w Dąbrowie Górniczej Grypa w Bielsku-Białej Internista w Bielsku-Białej Grypa w Warszawie Grypa w Katowicach Grypa w Krakowie Grypa w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6317
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16384
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+148
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4