2022-05-23

Czy możliwe, żeby żebra nie zrosły się w ciągu 6 tygodni?

 6 tygodni temu złamałam 2 żebra (9 i 10 tylne). Dziś byłam na kontrolnym badaniu RTG, czekam jeszcze na opis, ale radiolog powiedział, że kości dalej nie są zrośnięte. Czy to możliwe? Dziwi mnie to, bo pierwsze tygodnie nie mogłam się w ogóle ruszać, a teraz robię wszystko w miarę sprawnie

Niezbędna ocena-zarówno rtg jak i bad. kontrolnym fizykalnym-przez lekarza prowadzącego.
6 tygodni to orientacyjny czas gojenia struktur kostnych. Żebra ze względu na ciągły ruch podczas oddychania mogą zrastać się dłużej. Do oceny pełnego zrostu konieczne jest zrobienie RTG.
Z opisem badania proszę zgłosić się do ortopedy na wizytę stacjonarną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Radiolog w Gliwicach Radiolog w Bielsku-Białej Radiolog w Katowicach Radiolog w Dąbrowie Górniczej Ortopeda we Wrocławiu Radiolog w Częstochowie Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie