2023-12-18

Czy może to być ciąża? Skąd takie plamienie?

Mam regularne cykle (26-27 dni). Dzisiaj jest 31 dzień cyklu i nadal brak miesiączki, natomiast pojawiło się delikatne plamienie widoczne jedynie na papierze toaletowym - test ciążowy z moczu wyszedł negatywnie. Również w 29 dniu cyklu robiłam beta-hcg z krwi i nie wykazało ciąży.  Czy przeprowadzony test bety pokazywałby już wiarygodny wynik?

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy, takie jak opóźnienie miesiączki i delikatne plamienie, mogą budzić różne pytania. Plamienie, które Pani opisuje, może mieć wiele przyczyn, niekoniecznie związanych z ciążą. Może być wynikiem wahania stężeń hormonów, stresu, czy zmian w stylu życia.

Jeśli chodzi o test ciążowy z krwi (beta-hCG), jest on uważany za bardzo wiarygodny i może wykryć ciążę już kilka dni po zapłodnieniu. W 29 dniu cyklu, przy założeniu regularnych 26-27 dniowych cykli, taki test powinien dać już wiarygodny wynik. Jeśli wynik badania beta-hCG był negatywny, jest to dość istotny wskaźnik, że nie jest Pani w ciąży w tym momencie.

Jednakże, ważne jest, aby pamiętać, że żadne badanie nie jest 100% pewne i czasami warto powtórzyć badanie po pewnym czasie, szczególnie jeśli miesiączka nadal się nie pojawi lub jeśli pojawią się inne objawy. Jeżeli plamienie utrzymuje się lub ma Pani jakiekolwiek inne niepokojące objawy, zdecydowanie zaleca się konsultację z lekarzem ginekologiem. Lekarz może zasugerować dodatkowe badania, które pomogą ustalić przyczynę opóźnienia miesiączki oraz plamienia.

Proszę pamiętać, że regularne wizyty u ginekologa i profilaktyczne badania są kluczowe dla zachowania zdrowia i odpowiedniego reagowania na wszelkie zmiany w organizmie. Proszę rozważyć umówienie się na wizytę, aby omówić Pani obecny stan i ewentualnie przeprowadzić dodatkowe badania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4