Czy mogę zmienić opatrunek, jeżeli lekarz nic o tym nie mówił i tylko zalecił wizytę w celu zmiany?

Miałam dziś wyciągany sączek po nacinaniu krwiaka. Lekarz kazał mi przyjść na zmianę opatrunku we wtorek i nie powiedział nic więcej. Na początku opatrunek trochę przesiąkł. Czy powinnam sama zmienić opatrunek mimo, że lekarz nie powiedział nic na ten temat? Czy mogę poczekać do wtorku?

Jeśli jest Pani w stanie poprawnie wykonać zmianę opatrunku to może Pani to zrobić. Proszę jednak nie rezygnować z wizyty kontrolnej, bo poza zmianą opatrunku lekarz ocenia czy rana goi się poprawnie i nie wymaga dalszego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi