Czy mogę zajść w ciążę stosując tabletki antykoncepcyjne?

Pierwszy raz w życiu biorę tabletki antykoncepcyjne - Axia Conti. Aktualnie jestem w połowie opakowania, lecz gdy byłam mniej więcej na 8 tabletce współżyłam z partnerem i doszło do wytrysku w środku. Gdybym nie zażywała tabletek to miałabym teraz tydzień owulacji. Pierwsza tabletkę wzięłam 1 dnia okresu, biorę je codziennie o tej samej porze. Moje pytanie brzmi - czy jest szansa, że zaszłam w ciążę?
Jeśli przyjmuje Pani tabletki prawidłowo jest Pani w tym cyklu zabezpieczona.
Dzień dobry,
Ryzyko niechcianej ciąży przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej jest minimalne.
Proszę się zgłosić na badanie stacjonarne do ginekologa. Można też zapytać czy tabletki są najwłaściwszą formą antykoncepcji dla Pani.
ryzyko zajścia w ciąży jest minimalne
Z tego co Pani pisze to stosuje pani tabletki prawidłowo. Szansa na zajście w ciąże jest minimalna.
ryzyko zajscia w ciaze jest małe
Szansa jest minimalna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi