Czy mogę się zaszczepić, jeśli miałam ostrą reakcję alergiczną po ugryzieniu owada?

Czy po ugryzieniu przez owada w dniu 12.05.2021, po którym wystąpiła ostra reakcja alergiczna (czerwone plamy na szyi, tułowiu i w okolicy ugryzienia) oraz po przeprowadzonej chirurgicznej operacji usunięcia ostrego stanu zapalnego w miejscu ukąszenia w dniu 21.05.2021 jest możliwe szczepienie na COVID-19? W jakim pierwszym terminie (czerwiec, lipiec lub później) powinnam być zaszczepiona oraz czy w ogóle powinnam się szczepić ? Rana pooperacyjna jest już prawie zagojona. Inne stany zapalne w organizmie nie występują. Ponadto zaznaczam, że jestem alergikiem. Mam uczulenie na pyłki traw, brzozy, topoli oraz roztocza. Zażywam leki w czasie pylenia roślin (maj-sierpień).

Można się szczepić - reakcje alergiczne na jad owada nie stanowią przeciwwskazania do szczepienia żadną ze szczepionek p. covid-19 dostępnych na polskim rynku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi