Czy mogę się zaszczepić, jeśli miałam ostrą reakcję alergiczną po ugryzieniu owada?

Czy po ugryzieniu przez owada w dniu 12.05.2021, po którym wystąpiła ostra reakcja alergiczna (czerwone plamy na szyi, tułowiu i w okolicy ugryzienia) oraz po przeprowadzonej chirurgicznej operacji usunięcia ostrego stanu zapalnego w miejscu ukąszenia w dniu 21.05.2021 jest możliwe szczepienie na COVID-19? W jakim pierwszym terminie (czerwiec, lipiec lub później) powinnam być zaszczepiona oraz czy w ogóle powinnam się szczepić ? Rana pooperacyjna jest już prawie zagojona. Inne stany zapalne w organizmie nie występują. Ponadto zaznaczam, że jestem alergikiem. Mam uczulenie na pyłki traw, brzozy, topoli oraz roztocza. Zażywam leki w czasie pylenia roślin (maj-sierpień).

Można się szczepić - reakcje alergiczne na jad owada nie stanowią przeciwwskazania do szczepienia żadną ze szczepionek p. covid-19 dostępnych na polskim rynku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi