Czy mogę przyjmować w ten sposób antykoncepcję hormonalną?

Mam niewielkie wątpliwości co do zaleceń lekarza. Pani ginekolog poleciła mi brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy przy bolesnych miesiączkach (przerwa tygodniowa dopiero po pół roku). Jestem osobą posiadająca amplacer i musiałam otrzymać zgodę kardiologa na tabletki hormonalne. Czy powinnam się martwić zwiększona możliwością zakrzepicy, czy też posłuchać rady Pani ginekolog i brać tabletki bez większego stresu? 

Bez konsultacji kardiologa nie jest to zalecane, wśród zdrowej populacji szansa zakrzepicy jest 500 do 1, w Pani przypadku będzie wyższa
tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko zmian zakrzepowych, należy stosowac je po akceptacji przez kardiologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi