Czy mogę przyjmować w ten sposób antykoncepcję hormonalną?

Mam niewielkie wątpliwości co do zaleceń lekarza. Pani ginekolog poleciła mi brać tabletki antykoncepcyjne bez przerwy przy bolesnych miesiączkach (przerwa tygodniowa dopiero po pół roku). Jestem osobą posiadająca amplacer i musiałam otrzymać zgodę kardiologa na tabletki hormonalne. Czy powinnam się martwić zwiększona możliwością zakrzepicy, czy też posłuchać rady Pani ginekolog i brać tabletki bez większego stresu? 

Bez konsultacji kardiologa nie jest to zalecane, wśród zdrowej populacji szansa zakrzepicy jest 500 do 1, w Pani przypadku będzie wyższa
tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko zmian zakrzepowych, należy stosowac je po akceptacji przez kardiologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi