2022-08-31

Czy minimalne ilości "waty" z tampona, które mogły zostać w pochwie po jego wyjęciu mogą być groźne dla zdrowia?

Dzień dobry, czy minimalne ilości "waty" z tampona, które mogły zostać w pochwie po jego wyjęciu mogą być groźne dla zdrowia?

Zasadniczo nie, choć może to predysponować do infekcji u niektórych kobiet. Jeśli nie ma Pani zaufania do tej metody, bądź cierpi Pani z powodu częstych infekcji proszę rozważyć inne metody. Proszę się nie wstydzić poruszyć tego tematu podczas rutynowej konsultacji ginekologicznej.
Zdecydowanie nie, naskórek ulega złuszczaniu oraz podlega procesom regeneracji - "pozostałości" - powinny zostać fizjologicznie usunięte.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Lekarz rodzinny w Warszawie Ginekolog w Gliwicach Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6406
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16577
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+151
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4