Czy mężczyźni powinni badać się na HPV?

Jeśli wykryto u mnie wirusa HPV, to czy chłopak też musi robić badania w tym kierunku? Jeśli tak to do jakiego lekarza zwrócić się?

Tak, wskazana konsultacja u dermatologa/wenerologa.
Należy do zdecydowanie rozważyć. Wirus HPV przenoszony jest głównie drogą płciową, ale możliwe są też inne drogi infekcji. Jest to wirus silnie związany z ryzykiem nowotworzenia i prowadzić może do raka szyjki macicy, jamy ustnej, gardła, prącia i odbytu. Proszę skonsultować się z ginekologiem lub wenerologiem celem dalszej profilaktyki i ewentualnego leczenia.
Tak jak najbardziej
Tak, zalecana wizyta u dermatologa.
Zalecana konsultacja dermatologiczna. Chłopak również powinien wykonać badania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi