Czy mężczyźni powinni badać się na HPV?

Jeśli wykryto u mnie wirusa HPV, to czy chłopak też musi robić badania w tym kierunku? Jeśli tak to do jakiego lekarza zwrócić się?

Tak, wskazana konsultacja u dermatologa/wenerologa.
Należy do zdecydowanie rozważyć. Wirus HPV przenoszony jest głównie drogą płciową, ale możliwe są też inne drogi infekcji. Jest to wirus silnie związany z ryzykiem nowotworzenia i prowadzić może do raka szyjki macicy, jamy ustnej, gardła, prącia i odbytu. Proszę skonsultować się z ginekologiem lub wenerologiem celem dalszej profilaktyki i ewentualnego leczenia.
Tak jak najbardziej
Tak, zalecana wizyta u dermatologa.
Zalecana konsultacja dermatologiczna. Chłopak również powinien wykonać badania.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi