Czy lepiej otrzymać zwolnienie lekarskie przez konsultację online?

Dzień dobry. Obudziłam się dzisiaj z katarem, bólem gardła i ogólnym osłabieniem. Jestem przedstawicielem medycznym i w pracy muszę jeździć po różnych placówkach medycznych i boje się wykonywać tą pracę w obecnym stanie na prawdę złego samopoczucia. Podejrzewam, ze jest to zwykle przeziębienie, ale nie chce żeby się bardziej rozwinęło. Czy w tej sytuacji będzie możliwe uzyskanie zwolnienia lekarskiego jedynie za pomocą wizyty online?
Dzień dobry, w dobie pandemii infekcja nawet przeziębieniowa jest wskazaniem do zostania w domu. Oczywiście jest możliwość uzyskania e-recepty a także zwolnienia lekarskiego. W razie potrzeby zapraszam na konsultacje.
Oczywiście. Jeśli po przeprowadzonym wywiadzie lekarz stwierdzi niezdolność do pracy uzyska Pani zwolnienie lekarskie .

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi