Czy L4 po operacji powinno trwać tyle ile zalecił lekarz w szpitalu?

Dzisiaj mija 17 dzień po odbytej przeze mnie operacji cholecystektomii laparoskopowej oraz operacji przepukliny pępkowej. Miałem zwolnienie lekarskie do dzisiaj, lekarka zastępująca mojego lekarza rodzinnego nie chciała przedłużyć zwolnienia pomimo tego, że w zaleceniach ze szpitala mam zakaz dźwigania powyżej 5 kg przez trzy miesiące. Lekarka nie widziała powodu dlaczego miałbym nie zacząć normalnie pracować. Z oporem wystawiła zwolnienie na 5 dni oraz skierowała mnie do chirurga, aby ocenił sytuację. Pracuję fizycznie w dużym zakładzie jako elektryk wysokich napięć i często są sytuacje, że dźwigam urządzenia po 20-30 kg, muszę się dostać do miejsc zakrytych ciężkimi włazami czy podłączać ciężkie kable w rozdzielniach. Jestem jeszcze delikatnie opuchnięty, a w domu mam problem z wyrzuceniem śmieci czy przyniesieniem zakupów. Czy moje podejście jest przesadne i za 5 dni mogę zacząć pracować bez obaw o przepuklinę, czy powinienem "upierać się" co do zaleceń ze szpitala i z chirurgiem ustalić dłuższy czas zwolnienia ze względu na pracę fizyczną?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Przepuklina w Warszawie Przepuklina w Dąbrowie Górniczej Przepuklina w Bielsku-Białej Przepuklina w Krakowie Przepuklina w Katowicach Przepuklina w Częstochowie Przepuklina w Gliwicach Internista w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4539
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12265
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z