Czy krwawienie z odstawienia przyjmując antykoncepcję powinno być traktowane jak miesiączka?

Brałam tabletki antykoncepcyjne, wzięłam ich około 15 i przerwałam, a po około 4 dniach od tego momentu dostałam lekkiego krwawienia. Czy okres muszę teraz liczyć od dnia kiedy dostałam krwawienie z odstawienia? Czy miesiączka teraz może się spóźnić lub przyspieszyć?

Włączanie i odstawianie leczenia powinno odbywać się pod kontrolą lekarza prowadzącego leczenie. Jeżeli z jakiegoś powodu zdecydowała Pani o zaprzestaniu przyjmowania preparatu, proszę omówić to i dalsze kroki ze swoim ginekologiem.
Włączanie i odstawianie leczenia powinno odbywać się pod kontrolą lekarza prowadzącego leczenie
Krwawienie pojawiające się po odstawieniu stosowanej metody antykoncepcji jest krwawieniem z odstawiania, choć w Pani przypadku, gdy przerwała Pani stosowanie preparatu hormonalnego w środku cyklu trudne może być przewidzenie kiedy pojawi się fizjologiczna miesiączka. Zasadne wobec tego może być umówienie konsultacji ginekologicznej z badaniem ultrasonograficznym oraz omówienie kwestii dalszej antykoncepcji.
wskazana wizyta u ginekologa prowadzącego Pani antykoncepcję
Może być taka reakcja organizmu, należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem prowadzącym tę terapię hormonalną. Wskazana obserwacja cyklu miesięcznego przez kolejny miesiąc.
Włączanie i odstawianie leczenia powinno odbywać się pod kontrolą lekarza prowadzącego leczenie
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z