Czy krwawienie, ból i nabrzmiałość piersi są normalne przy zastrzyku antykoncepcyjnym?

Mam już poważną w skutkach endometriozę i mój ginekolog przepisał mi najpierw tabletki, ale zaproponował też zastrzyk jeżeli miałabym problem z systematycznością. Dlatego po miesiącu przyjmowania tabletek zdecydowałam się na zastrzyk i pierwszy wzięłam 15 listopada 2021. Przy tabletkach zaczęłam plamić kilka dni przed tabletkami placebo, po wzięciu zastrzyku było kilka dni, że nie plamiłam wcale, a potem się zaczęło plamienie ciągłe - codziennie do teraz. Od ponad dwóch tygodni mam bardziej krwawienie niż plamienie oraz mam nabrzmiałe i tkliwe piersi (test ciążowy wyszedł negatywny). Czy długo powinno się po nim plamić/krwawić? Czy są inne zamienniki które są lepsze, ale nie w formie tabletek?

zalecana konsultacja ginekologiczna , w opisie za mało informacji
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi