Czy kolczyki i dziurki w uszach trzeba dezynfekować co kilka dni?

Noszę kolczyki zarówno z metali sztucznych, jak i ze stali chirurgicznej. Chciałam zapytać, czy po noszeniu kolczyków (zwłaszcza jeśli te same nosi się kilka dni bez wyjmowania ich) należy przemyć kolczyki i uszy wodą utlenioną? Czasami po tej wodzie trochę swędziały mnie dziurki w uszach, ale zwykła woda nie zdezynfekuje ich. Czasami też mnie swędzą przy noszeniu (zwłaszcza dłuższym) niektórych kolczyków, a jak je wyjmę i włożę inne czyste, to jeszcze przez chwilę swędzi, a potem przestaje. Zdarza się, że te drugie, które włożę to też będą jedne z tych, od których mnie swędzi. Bywało też tak, że ucho się przyzwyczaiło i przy kolczykach nie swędzi.

Prawdopodobnie ma Pani alergię kontaktową na nikiel, niektóre stopy metali zawierają ten pierwiastek.Przemywanie wodą utlenioną nie ma tu znaczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi