Czy kolczyki i dziurki w uszach trzeba dezynfekować co kilka dni?

Noszę kolczyki zarówno z metali sztucznych, jak i ze stali chirurgicznej. Chciałam zapytać, czy po noszeniu kolczyków (zwłaszcza jeśli te same nosi się kilka dni bez wyjmowania ich) należy przemyć kolczyki i uszy wodą utlenioną? Czasami po tej wodzie trochę swędziały mnie dziurki w uszach, ale zwykła woda nie zdezynfekuje ich. Czasami też mnie swędzą przy noszeniu (zwłaszcza dłuższym) niektórych kolczyków, a jak je wyjmę i włożę inne czyste, to jeszcze przez chwilę swędzi, a potem przestaje. Zdarza się, że te drugie, które włożę to też będą jedne z tych, od których mnie swędzi. Bywało też tak, że ucho się przyzwyczaiło i przy kolczykach nie swędzi.

Prawdopodobnie ma Pani alergię kontaktową na nikiel, niektóre stopy metali zawierają ten pierwiastek.Przemywanie wodą utlenioną nie ma tu znaczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi