Czy istnieje ryzyko związane z zajściem w ciąże podczas infekcji?

Wynik cytologii wykazał stan zapalny (grupa 2). Zastosowano globulki dopochwowe, jednak nie wykonano kolejnej kontrolnej cytologii. Czy w takiej sytuacji można od razu zacząć starania o dziecko?

Cytologia nie jest badaniem właściwym do oceny stanu zapalnego, gdyż jest zaprojektowana do oceny i wczesnego wykrywania stanów przednowotworowych. Jeśli po zastosowanym leczeniu objawy ustąpiły nie ma bezwzględnych wskazań do kontrolnego badania. Stany zapalne pochwy w ciąży są problematyczne, gdyż istnieje ograniczony zasób leków, które można bezpiecznie zastosować w ciąży. W razie wątpliwości proszę umówić wizytę ginekologiczną i rozważyć wykonanie kontrolnego badania posiewu z pochwy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi