Czy istnieje ryzyko związane z zajściem w ciąże podczas infekcji?

Wynik cytologii wykazał stan zapalny (grupa 2). Zastosowano globulki dopochwowe, jednak nie wykonano kolejnej kontrolnej cytologii. Czy w takiej sytuacji można od razu zacząć starania o dziecko?

Cytologia nie jest badaniem właściwym do oceny stanu zapalnego, gdyż jest zaprojektowana do oceny i wczesnego wykrywania stanów przednowotworowych. Jeśli po zastosowanym leczeniu objawy ustąpiły nie ma bezwzględnych wskazań do kontrolnego badania. Stany zapalne pochwy w ciąży są problematyczne, gdyż istnieje ograniczony zasób leków, które można bezpiecznie zastosować w ciąży. W razie wątpliwości proszę umówić wizytę ginekologiczną i rozważyć wykonanie kontrolnego badania posiewu z pochwy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi