Czy infekcja pochwy w ciąży może być groźna?

Jestem w 26 tygodniu ciąży. Wczoraj zaczęłam czuć pieczenie w pochwie, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Upławów brak, więc chciałam poczekać kilka dni i podjechać do swojego lekarza, aby pobrał mi posiew (on przyjmuje dopiero w poniedziałek), ale nie wiem czy czekać - zaczęłam czytać, że infekcje są bardzo groźne w ciąży. Czy tak rzeczywiście jest? Trochę dziwnie jechać z infekcją na izbę przyjęć, ale z drugiej strony to już niedługo zacznie się trzeci trymestr.

Tak, infekcja narządów rodnych w ciąży może być niebezpieczna i wymagać może włączenia odpowiedniego leczenia na podstawie objawów. Wymaz może być pomocny w przypadku braku skuteczności leczenia, ale nie jest warunkiem koniecznym do jego włączenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi