Czy infekcja pochwy w ciąży może być groźna?

Jestem w 26 tygodniu ciąży. Wczoraj zaczęłam czuć pieczenie w pochwie, zarówno w środku jak i na zewnątrz. Upławów brak, więc chciałam poczekać kilka dni i podjechać do swojego lekarza, aby pobrał mi posiew (on przyjmuje dopiero w poniedziałek), ale nie wiem czy czekać - zaczęłam czytać, że infekcje są bardzo groźne w ciąży. Czy tak rzeczywiście jest? Trochę dziwnie jechać z infekcją na izbę przyjęć, ale z drugiej strony to już niedługo zacznie się trzeci trymestr.

Tak, infekcja narządów rodnych w ciąży może być niebezpieczna i wymagać może włączenia odpowiedniego leczenia na podstawie objawów. Wymaz może być pomocny w przypadku braku skuteczności leczenia, ale nie jest warunkiem koniecznym do jego włączenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi