Czy guzek lity tarczycy oznacza coś złego?

Co oznacza zmiana w usg tarczycy? Obrysy płatów o niejednorodnej echostrukturze, zaburzenia AZT. W płacie prawym obecna wydzielona lita zmiana wielk. 15×20×15mm hypoechogenna, miernie unaczyniona o niejednorodnej strukturze. Płat lewy bez litych zmian ogniskowych. Guzek płata prawego 8 miesięcy wcześniej miał wymiary 15×12×9mm. Stwierdzono również nadczynność tarczycy oraz zlecono biopsję. Proszę o poradę czy guzek lity oznacza coś złego. Czekam na wynik biopsji i bardzo się denerwuję.

Dopiero wynik biopsji powie czy jest to coś groźnego
Należy wykonać biopsję by potwierdzić / wykluczyć chorobę. Tylko kilka procent biopsji potwierdza zmiany nowotworowe.
Biopsja da odpowiedź czy jest to rak - czyli zmiana złośliwa. Biopsja może też dać wynik nierozstrzygający czy jest to zmiana złośliwa -wtedy albo będzie poddana Pani obserwacji i np. kolejnym USG/kolejnej biopsji za pewien okres czasu lub lekarz zadecyduje o operacji tarczycy i np. usunięciu guzka/całego płata tarczycy
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5926
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi