Czy guzek lity tarczycy oznacza coś złego?

Co oznacza zmiana w usg tarczycy? Obrysy płatów o niejednorodnej echostrukturze, zaburzenia AZT. W płacie prawym obecna wydzielona lita zmiana wielk. 15×20×15mm hypoechogenna, miernie unaczyniona o niejednorodnej strukturze. Płat lewy bez litych zmian ogniskowych. Guzek płata prawego 8 miesięcy wcześniej miał wymiary 15×12×9mm. Stwierdzono również nadczynność tarczycy oraz zlecono biopsję. Proszę o poradę czy guzek lity oznacza coś złego. Czekam na wynik biopsji i bardzo się denerwuję.

Dopiero wynik biopsji powie czy jest to coś groźnego
Należy wykonać biopsję by potwierdzić / wykluczyć chorobę. Tylko kilka procent biopsji potwierdza zmiany nowotworowe.
Biopsja da odpowiedź czy jest to rak - czyli zmiana złośliwa. Biopsja może też dać wynik nierozstrzygający czy jest to zmiana złośliwa -wtedy albo będzie poddana Pani obserwacji i np. kolejnym USG/kolejnej biopsji za pewien okres czasu lub lekarz zadecyduje o operacji tarczycy i np. usunięciu guzka/całego płata tarczycy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi