Czy e-wizyta jest bezpieczna?

Witam. Czy e-wizyta jest bezpieczna? Co się stanie jeżeli lekarz dobierze mi zły lek?
E-wizyta jest w pełni bezpieczną formą udzielania świadczeń zdrowotnych. Podobnie jak w przypadku wizyty stacjonarnej lekarz zbiera dokładny wywiad, analizuje dotychczasową dokumentację medyczną, wyniki badań etc. i na tej podstawie wdraża odpowiednie leczenie. Jeśli jednak uzna, że stan pacjenta wymaga badania osobistego kieruje pacjenta na wizytę stacjonarną z pełnym badaniem fizykalnym.
E wizyta jest uznaną metodą konsultacji lekarskiej ale trzeba pamiętać że nie wszystko załatwimy na takiej konsultacji. Może tak się zdarzyć że lekarz poleci osobistą konsultację.
Jest to w miare bezpieczna forma kontaktu z lekarzem

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi