Czy dorosły, który za dziecka źle się odżywiał ma takie same szanse na bycie zdrowym?

Czy prawdą jest, że dorosły, który jako dziecko był otyłym "kanapowcem" odżywiającym się słodyczami i fastfoodami - o ile w dorosłym życiu ma prawidłową wagę i odżywia się zdrowo - ma takie same szanse na zachowanie zdrowia jak dziecko, które od małego było żywione bezbłędnie (warzywami, owocami, kaszami itp.)? Pytam jako niegdyś kompletnie nie ruszające się, otyłe dziecko zmagające się z kompulsywnym obżeraniem cukrem (który w domu wciskano we mnie do granic możliwości), a dziś osoba dorosła z dobrymi wynikami badań, prawidłową wagą i zdrową dietą? Czy ryzyko zachorowania na różne choroby może być dziś u mnie takie, jak u dorosłego dziecka dietetyka, od małego żywionego bezbłędnie?

Na pewno szanse są trochę mniejsze
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi