Czy domowe wagi łazienkowe z analizatorem składu ciała są szkodliwe dla organizmu?

Teoretycznie nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 8 roku życia, kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca, ale zapomniałam o tym i czasem w skarpetkach lub pantoflach ważyłam 2-letnie dziecko. Czy pantofle i skarpetki mogły go zabezpieczyć? Czy mogło to mieć jakiś wpływ na serce lub mózg? Czy lepiej zrobić teraz jakieś badania, bo za około pół roku ma mieć zabieg w znieczuleniu ogólnym? Stawiałam go na wagę bez włączania jej uprzednio przyciskiem i pomiar był szybki. Czy osoba dorosła korzystająca z wagi 2 razy w tygodniu może mieć z tego powodu jakieś problemy zdrowotne?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi