Czy domowe wagi łazienkowe z analizatorem składu ciała są szkodliwe dla organizmu?

Teoretycznie nie powinny być stosowane u dzieci poniżej 8 roku życia, kobiet w ciąży i osób z rozrusznikiem serca, ale zapomniałam o tym i czasem w skarpetkach lub pantoflach ważyłam 2-letnie dziecko. Czy pantofle i skarpetki mogły go zabezpieczyć? Czy mogło to mieć jakiś wpływ na serce lub mózg? Czy lepiej zrobić teraz jakieś badania, bo za około pół roku ma mieć zabieg w znieczuleniu ogólnym? Stawiałam go na wagę bez włączania jej uprzednio przyciskiem i pomiar był szybki. Czy osoba dorosła korzystająca z wagi 2 razy w tygodniu może mieć z tego powodu jakieś problemy zdrowotne?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1795
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi