Czy długo utrzymujący się ból po stłuczeniu to coś poważnego?

Ponad 2 miesiące temu (20 maja) doznałam urazu nadgarstka i przedramienia po upadku na schodach. Pierwsze prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań, tylko mocne stłuczenie. Dostałam zalecenie na 2 tygodnie aby nosić rękę w temblaku i robić zimne okłady. I jeśli objawy nie ustąpią po 2 tygodniach wrócić do szpitala. Po ok. 2-3 dniach siniak/krwiak urósł do takich rozmiarów że pokrywał całą zewnętrzną część przedramienia. Nie mogłam ruszać ręką ze względu na ból. W ok 4-6 dobie od urazu ręka zarówno na przedramieniu ale i na dłoni bardzo mocno spuchła. Spuchła na dłoni, przechodząc do palców tak mocno, że nie mogłam zginać palców, nie ze względu na ból, ale że względu na opuchliznę. Dłoń z wierzchu była ok 2-3 razy większa od zdrowej dłoni. Siniak zaczął się robić żółty, i przeszedł nawet na łokieć i ramię. Po ok. 1.5 tygodnia od urazu, wróciłam do szpitala ze względu na nieustępujący ból i opuchliznę. Wykonano 4 albo 5 zdjęć rentgenowskich z różnych perspektyw, aby upewnić się że na pewno nie ma jakichś ukrytych złamań. Nic nie wyszło. Włożono rękę w szynę gipsową wraz z okładem z jodyny na 2 tygodnie oraz przepisano tabletki (bodajże Aescin). Ból nadal się utrzymywał, ale nie tak mocny. Po 2 tygodniach zdjęto szynę, opuchlizna zeszła całkowicie, natomiast ból w momencie dotykania był dosyć mocny. Ręką, nadgarstkiem i palcami nie mogłam ruszać w ogóle. Lekarz przepisał mi rehabilitację i fizjoterapię. Mam za sobą już 7 z 10, przy pierwszych kilku ból był niewyobrażalny, do takiego stopnia że prawie zemdlałam. Jednak pomimo rehabilitacji w momencie dotykania zewnętrznej strony przedramienia nadal boli. Co kilka dni pojawia się ból przy ruszaniu palcami i nadgarstkiem. Niepokoi mnie to ponieważ minęło już ponad 2 miesiące od urazu, a zazwyczaj po kilkunastu dniach przy stluczeniach wszystkie objawy u mnie ustępowaly. Jaka może być tego przyczyna?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3833
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9307
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi