Czy da się ustabilizować pracę hormonów?

Jestem kobietą. Regularnie chodzę do dermatologa, ponieważ po 12 latach wrócił do mnie trądzik różowaty. Pierwszy raz w podstawówce w wieku 10 lat. Leczenie idzie w dobrą stronę, efekt bardzo dobry, lecz kiedy zbliża się okres wszystko jest wypisane jak na twarzy. Czy da się zmniejszyć/ustabilizować pracę hormonòw?

Można by spróbować dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej - ale ostateczna decyzja należy do dermatologa/ginekologa.
Trądzik różowaty najczęściej nie ma związku z zaburzeniami hormonalnymi, a jego przyczyna leży w innych nieprawidłowościach.
Można rozszerzyć Pani diagnostykę o badania hormonalne i w przypadku wykrycia jakiś nieprawidłowości skupić się na ich leczeniu.
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi