Czy brzydki zapach spod gipsu oznacza grzybicę?

Od dwóch tygodni mam złamaną rękę i noszę szynę szynę gipsową na przedramię i dłoń. Wczoraj poczułam, że z pomiędzy czwartego, a piątego palca u dłoni unosi się brzydki, jakby serowy zapach i to miejsce jest wilgotne. Czy to mogą być objawy grzybicy?
Skóra, która pokryta jest szyną gipsową jest skórą, która nie była myta od dwóch tygodni, dodatkowo gips utrudnia oddychanie. Skóra w tym miejscu się poci i wydziela różne substancje, które niestety brzydko pachną. Po zdjęciu gipsu najlepiej porządnie umyć okolicę tej części ciała. Jeśli będą niepokojące zmiany skórne to należy zgłosić się do dermatologa.
Myśle że to jak najbardziej normalne. Jeśli skóra nie ma dostępu powietrza to może pachnieć inaczej .Jesli to szyna gipsowa to można tam zajrzeć i sprawdzić czy skóra nie jest zaczerwieniona .
Trzeba delikatnie poszerzyć dostęp by to sprawdzić, tak się zdarza często w gipsie.
Należy zrobić rewizję.
Zalecana kontrola skóry pod opatrunkiem gipsowym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi