2022-07-06

Czy błona śluzowa w gardle może się regenerować?

Mam grzybicę gardła, prawdopodobnie po antybiotykach (były dwa antybiotyki, przyjmowałem również probiotyki). W wymazie gardła wyszedł obfity wzrost Candida Glabrata. Z tego co zauważyłem wydaje mi się, że mam zanik błony śluzowej lub jest ona bardzo cienka w niektórych miejscach w gardle. Moje pytanie brzmi, czy taka błona śluzowa się zregeneruje po przebytym leczeniu? I ile takie leczenie może trwać?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból gardła we Wrocławiu Ból gardła w Poznaniu Ból gardła w Gliwicach Ból gardła w Katowicach Ból gardła w Gdańsku Ból gardła w Warszawie Ból gardła w Częstochowie Ból gardła w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4