Czy badania krwi wykażą długotrwałe picie alkoholu?

Gdy przez dłuższy czas - ponad rok, codziennie spożywało się dwa/trzy piwa, a po tym czasie przez kilka miesięcy 1-2 razy w tygodniu też dwa/trzy piwa, ale przez około dwa tygodnie przed badaniem krwi nie spożywało się alkoholu, to czy w badaniach typu morfologia (pełna), ALT, TSH, OB, ogólne badanie moczu, FT4, kreatynina, żelazo oraz glukoza może wyjść, że był tak długi okres picia alkoholu?

Dobrze jest wykonać badania i porównać z badaniem poprzednim. niektóre parametry krwi potrzebuję około 2-3 miesięcy, aby była poprawa.
Tak, na podstawie tych badań można wysnuć podejrzenie o nadużywaniu alkoholu. Niemniej jednak badania te wykonać należy celem wykluczenia innych chorób i skutków długotrwałego nadużywania alkoholu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4539
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12265
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z