Co zrobić, gdy pominęłam przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej?

Przyjmuje jednoskładnikowe tabletki antykoncepcyjne o stałej porze- 22. W piątek odbył się stosunek bez dodatkowych zabezpeiczen i została przyjęta tabletka, natomiast w sobotę pominęłam i wzielam dopiero w niedziele o 21. Jak postąpić w tej sytuacji ? Czy jest ryzyko zajścia w ciąże?

Tak, istnieje ryzyko ciąży. Proszę pilnie skonsultować się z ginekologiem. W zależności od stosowanego leku i dnia cyklu może istnieć konieczność zastosowania antykoncepcji postkoitalnej.
Należałoby w tym wypadku skorzystać z tzw. tabletki "dzień po" - zapraszam na konsultacje - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Skuteczność antykoncepcji w tym cyklu jest oczywiście mniejsza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10832
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi