Co zrobić aby tętno płodu wzrosło?

Jestem w 7 tygodniu 7w5t (wg USG w 6 tygodniu 6w3t). Wczoraj na USG serce zarodka miało tętno 74. Lekarz powiedział że to za mało. CRL 0,59 cm. Czy mogę coś zrobić aby przyspieszyło? Czytałam teraz, że może mieć na to wpływ niskie ciśnienie matki, a ja mam niskie. Czy pomoże picie kawy, bo jak się dowiedziałam że jestem w ciąży odstawiłam kawę, a kofeina podnosi ciśnienie. Czy w ogóle mogę coś zrobić? Biorę dydrogesteron 3x1. Mam leżeć, następna wizyta za tydzień. Czy jest szansa, że tętno wzrośnie? Mam 41 lat, to moja pierwsza ciąża.

Nie ma Pani wpływu na czynność serca płodu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi