Co zrobić aby tętno płodu wzrosło?

Jestem w 7 tygodniu 7w5t (wg USG w 6 tygodniu 6w3t). Wczoraj na USG serce zarodka miało tętno 74. Lekarz powiedział że to za mało. CRL 0,59 cm. Czy mogę coś zrobić aby przyspieszyło? Czytałam teraz, że może mieć na to wpływ niskie ciśnienie matki, a ja mam niskie. Czy pomoże picie kawy, bo jak się dowiedziałam że jestem w ciąży odstawiłam kawę, a kofeina podnosi ciśnienie. Czy w ogóle mogę coś zrobić? Biorę dydrogesteron 3x1. Mam leżeć, następna wizyta za tydzień. Czy jest szansa, że tętno wzrośnie? Mam 41 lat, to moja pierwsza ciąża.

Nie ma Pani wpływu na czynność serca płodu
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi