Co może powodować wzrost tętna od razu po wstaniu?

Mam 22 lata i przez ostatnie kilka lat mam "problem" z sercem. Podczas spoczynku (siedząc i leżąc) mam tętno w okolicach 70, czyli z tego, co wiem jest w porządku, ale problem zaczyna się, gdy wstanę - tętno po 3-5 sekundach zaczyna skakać do 110-130 uderzeń i będzie tak biło cały czas (czasami się normuje, czyli przy wdechu inaczej, a przy wydechu inaczej, ale dalej bije szybko). Wystarczy, że znowu usiądę i po niecałej minucie znowu normuje się do mniej więcej 70 uderzeń na minutę. U specjalisty jeszcze nie byłem, a według wyników z krwi mam bardzo minimalnie podwyższony sód, wapno i żelazo. Poza szybszym biciem serca w momencie stania na nic się nie skarżę, oddycham wtedy kompletnie normalnie, ciśnienie też mam dobre (według skali na ciśnieniomierzu mam idealne), ogólnie czuję się jak zwykle, czyli dobrze. Jestem w stanie zmierzyć sobie puls na samo uczucie bicia serca bez dotykania ciała, ale to może dlatego, że mam niedowagę. Na ogół im dłużej trwa dzień, tym mniej czuję to serce i tętno idzie w dół. Po 13 godzinach dnia średnie tętno spoczynkowe mam w granicach 58-65. Ogólnie nie palę papierosów, prawie codziennie ćwiczę (jeżdżę rowerem po 20-30 km dziennie + jakieś małe ćwiczenia w domu) i jedyne na co 'choruję', to że mam mały refluks żołądka, który zresztą też nie daje objawów, miałem zapalenie dwunastnicy i skacze mi TSH. W lutym miałem aż 6,6, w kwietniu spadło do 2,6, a teraz mam 2,1 (USG tarczycy pokazało bardzo małe skupisko guzków).

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi