Co może powodować dużą potliwość bez wysiłku?

Duża potliwość przy małym wysiłku, a czasem przy żadnym wysiłku. Trudno określić konkretne przypadki, bo np. gdy wracam z zewnątrz do domu, to po chwili jestem cały mokry, gdy jestem na zewnątrz tak samo (lecz nie zawsze to występuje). Gdy wejdę do sklepu, to po chwili czuję, że jestem mokry i pot spływa mi po czole oraz po nosie. Również podczas odkurzania leci ze mnie, a ciuchy stają się mokre. Niekiedy jestem zmuszony do zmiany koszulki. Co to za choroba? Z jakim specjalistą się kontaktować? Ręce i nogi nie są mokre, a reszta ciała, jak wyżej opisałem, pot jest bez zapachu. Większość czasu przebywam w domu, mam dietę bezmięsną i nie jem ryb oraz jajek. Leczę się psychiatrycznie, ale ten problem występuje znacznie dłużej, niż podjąłem leczenie psychiatryczne.

m,oże być to spowodowane zaburzeniami hormonów tarczycy i pracy nerek
Proszę zgłosić się na konsultację do internisty, po dokładnym zebraniu z Panem wywiadu lekarskiego i zbadaniu Pana, będzie mógł zlecić niezbędne badania diagnostyczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi