Co mogę zrobić, żeby uczucie guli w gardle, duszności i ucisk zniknęły?

We wrześniu zeszlego roku przeszłam COVID. Po 4 miesiącach robiłam badania krwi i wszystko było w porządku. Od początku listopada pojawiło się uczucie guli w gardle. Gula, duszności i uczucie ucisku/zapchania towarzyszą mi codziennie. Miałam spokój na tydzień, kiedy przyjęłam dużą dawkę alkoholu, ale wszystko wróciło. W nocy czułam również kłucie w sercu oraz ciężko mi się oddycha przez uczucie parcia/naciskania na przełyk. Co mogę zrobić, aby ten ból zniknął? Gdzie udać się najpierw?

Proszę zgłosić się do lekarza (rodzinnego/internisty) - diagnostykę można poprowadzić kilkutorowo, sprawdzając m.inn. w badaniach laboratoryjnych czynność hormonalną tarczycy (do rozważenia również usg tarczycy), wykluczając podłoże emocjonalne (z ew. kons.psychologiczną) i wykonując kontrolne rtg klatki piersiowej czy ekg - o zasadności badań i postępowaniu diagnostycznym i leczeniu zadecyduje lekarz po zebraniu z Panią szczegółowego wywiadu lekarskiego, zbadaniu i zapoznaniu się z Pani dotychczasową dokumentacją medyczną.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska z pełnym badaniem fizykalnym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi