Co mogę zrobić, żeby uczucie guli w gardle, duszności i ucisk zniknęły?

We wrześniu zeszlego roku przeszłam COVID. Po 4 miesiącach robiłam badania krwi i wszystko było w porządku. Od początku listopada pojawiło się uczucie guli w gardle. Gula, duszności i uczucie ucisku/zapchania towarzyszą mi codziennie. Miałam spokój na tydzień, kiedy przyjęłam dużą dawkę alkoholu, ale wszystko wróciło. W nocy czułam również kłucie w sercu oraz ciężko mi się oddycha przez uczucie parcia/naciskania na przełyk. Co mogę zrobić, aby ten ból zniknął? Gdzie udać się najpierw?

Proszę zgłosić się do lekarza (rodzinnego/internisty) - diagnostykę można poprowadzić kilkutorowo, sprawdzając m.inn. w badaniach laboratoryjnych czynność hormonalną tarczycy (do rozważenia również usg tarczycy), wykluczając podłoże emocjonalne (z ew. kons.psychologiczną) i wykonując kontrolne rtg klatki piersiowej czy ekg - o zasadności badań i postępowaniu diagnostycznym i leczeniu zadecyduje lekarz po zebraniu z Panią szczegółowego wywiadu lekarskiego, zbadaniu i zapoznaniu się z Pani dotychczasową dokumentacją medyczną.
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska z pełnym badaniem fizykalnym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi