Ciągły szum w uszach - czy może być spowodowany przez słuchawki?

Od niedawna mam problem z szumami w uszach. Problem pojawił się kilka dni temu, gdy codziennie słuchałem muzyki i oglądałem filmy w słuchawkach w godzinach wieczornych. Po zdjęciu słuchawek po kilku minutach zorientowałem się, że zaczęło mi szumieć w uszach. Położyłem się i rano szumy chyba ucichły (nie jestem w stanie potwierdzić tego na 100%). Następnego dnia postanowiłem założyć słuchawki, ale zmniejszyłem głośność do minimum, mimo to szumy wróciły. Od 3 dni szumy utrzymują sie nieprzerwanie, mimo iż nie używam już słuchawek. Szum dokucza w dzień, ale w nocy jest gorzej. Podczas snu raz szumi w obu, raz jednym uchu, a po pewnym czasie ulega to zmianie. Nieraz razem z szumem słyszę w uszach odgłos świerszczy. Nie jestem w stanie powiedzieć jak dokładnie brzmi szum, który słyszę, ale występuje cały dzień, jest ciągły, a w ciszy staje się glośniejszy. Nie wiem czy to wina słuchawek czy czegoś innego. 

Należy wykonać szczegółowa diagnostykę laryngologiczna
Zapraszam na konsultacje online - zmiany przeprowadzić dalszą diagnostykę - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z