Choroba onkologiczna a tabletki antykoncepcyjne

Mam 21 lat. Jestem po przebytej chorobie onkologicznej (chloniak Hodgkina), leczenie zakończyłam już jakiś czas temu, tzn. chemioterapię pod koniec grudnia 2019, a radioterapię z końcem lutego tego roku. W związku z chorobą podstawową wyniknęła u mnie zakrzepica, która utrzymuje się do teraz. Zakrzepica jest w okolicach żyły głównej i obecnie drożność wynosi jakieś 80%. Dwa razy dziennie stosuje heparyne, a dokładniej tabletki Pradaxy. Ze względu na to, że nie mogę stosować żadnych środków antykoncepcyjnych, podczas stosunku korzystamy z partnerem z kalendarzyka. Niestety wczoraj wieczorem oraz przedwczoraj (5 i 6 października) uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia. Dopiero później zaglądając do kalendarzyka zorientowaliśmy się że 5 październik to dzień w którym mam owulacje. Nie wiem co mogę w takiej sytuacji zrobić. Czy są jakieś tabletki dzień po które mogłabym zażyć przy zakrzepicy?
W takiej sytuacji należy zgłosić się pilnie do ginekologa. Proponuję zmienić metodę antykoncepcji bo kalendarzyk nie jest dobrym pomysłem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi