Bóle kręgów szyjnych i lędźwiowych, kłucie w odbycie - jak to leczyć?

Mam 18 lat, mniej więcej od 4 lat bolą mnie 3 kręgi szyjne, prawdopodobnie przez ciężką pracę fizyczną i źle przybraną pozycję w trakcie niej. Na początku ból był nieznośny, ale z czasem da się z tym żyć, czasami jak złapie kubek czy cokolwiek innego to piecze mnie kręg szyjny. I tak od 4 lat, dodatkowo odczuwam bóle w łopatkach i pomiędzy nimi, ale tylko jak podnoszę coś ciężkiego. Od jakiegoś czasu zaczęły mnie pobolewać również kręgi lędźwiowe, a gdy jestem schylony przez około 5 minut to odczuwam straszny ucisk. Od 3 miesięcy zauważyłem, że jak nic nawet nie robię zaczyna mnie strasznie kłuć odbyt, przy załatwianiu zdarzyło się to z 3 razy, czasami jak cos podnoszę to tak mnie kłuje, że leżę na ziemi z bólu. Ćwicząc na siłowni zauważyłem, że po jakimś czasie robienia pompek lub wyciskania sztangi na klatę przechodzi mnie silny prąd w prawej ręce, od łokcia po palce i tracę czucie w niej. Moje pytanie brzmi, czy po tych 4 latach warto jeszcze iść do lekarza czy kogokolwiek? Czy to cos poważnego? Wcześniej u nikogo nie byłem z tymi przypadłościami.
Dzień dobry,
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie leczenie,skieruje na zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pana opis wskazuje, że powinien Pan natychmiast zarzucić przypadkowe ćwiczenia i udać się do fizjoterapeuty ze zdjęciami kręgosłupa w celu przygotowania dla Pana zestawu ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Do tego zabiegi fizjoterapeutyczne.
Zalecam konsultacje neurologiczną.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi