Bóle kręgów szyjnych i lędźwiowych, kłucie w odbycie - jak to leczyć?

Mam 18 lat, mniej więcej od 4 lat bolą mnie 3 kręgi szyjne, prawdopodobnie przez ciężką pracę fizyczną i źle przybraną pozycję w trakcie niej. Na początku ból był nieznośny, ale z czasem da się z tym żyć, czasami jak złapie kubek czy cokolwiek innego to piecze mnie kręg szyjny. I tak od 4 lat, dodatkowo odczuwam bóle w łopatkach i pomiędzy nimi, ale tylko jak podnoszę coś ciężkiego. Od jakiegoś czasu zaczęły mnie pobolewać również kręgi lędźwiowe, a gdy jestem schylony przez około 5 minut to odczuwam straszny ucisk. Od 3 miesięcy zauważyłem, że jak nic nawet nie robię zaczyna mnie strasznie kłuć odbyt, przy załatwianiu zdarzyło się to z 3 razy, czasami jak cos podnoszę to tak mnie kłuje, że leżę na ziemi z bólu. Ćwicząc na siłowni zauważyłem, że po jakimś czasie robienia pompek lub wyciskania sztangi na klatę przechodzi mnie silny prąd w prawej ręce, od łokcia po palce i tracę czucie w niej. Moje pytanie brzmi, czy po tych 4 latach warto jeszcze iść do lekarza czy kogokolwiek? Czy to cos poważnego? Wcześniej u nikogo nie byłem z tymi przypadłościami.
Dzień dobry,
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie leczenie,skieruje na zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pana opis wskazuje, że powinien Pan natychmiast zarzucić przypadkowe ćwiczenia i udać się do fizjoterapeuty ze zdjęciami kręgosłupa w celu przygotowania dla Pana zestawu ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. Do tego zabiegi fizjoterapeutyczne.
Zalecam konsultacje neurologiczną.
Zalecana konsultacja neurologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi