Ból w klatce piersiowej - konieczna koronografia?

Czy przy bólu i ucisku w klatce piersiowej konieczna jest koronografia?
Uprzejmie sugeruję zadać to pytanie kardiologowi w czasie konsultacji. Jak najszybciej.
Z takim objawem proszę udać się pilnie do kardiologa. Jeżeli wykluczy pochodzenie kardiologiczne problemu wówczas można szukać przyczyny w schorzeniach kręgosłupa i tkanek miękkich. pozdrawiam
Koronarografia nie jest badaniem pierwszego rzutu przy bólu w klatce piersiowej. Proszę udać się do kardiologa, który w pierwszej kolejności zleci ekg spoczynkowe, próbę wysiłkową czy echo serca, które to badania są całkowicie nieinwazyjne.
Zalecam pilny kontakt z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenie kardiologicznej przyczyny bólu w klatce piersiowej. W razie bólu w klatce piersiowej pochodzenie kardiologicznego wzywa się pogotowie.
nie jest konieczna
O tym decyduje kardiolog.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2785
Pytań zadanych
przez pacjentów
6956
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi