Ból w klatce piersiowej - konieczna koronografia?

Czy przy bólu i ucisku w klatce piersiowej konieczna jest koronografia?
Uprzejmie sugeruję zadać to pytanie kardiologowi w czasie konsultacji. Jak najszybciej.
Z takim objawem proszę udać się pilnie do kardiologa. Jeżeli wykluczy pochodzenie kardiologiczne problemu wówczas można szukać przyczyny w schorzeniach kręgosłupa i tkanek miękkich. pozdrawiam
Koronarografia nie jest badaniem pierwszego rzutu przy bólu w klatce piersiowej. Proszę udać się do kardiologa, który w pierwszej kolejności zleci ekg spoczynkowe, próbę wysiłkową czy echo serca, które to badania są całkowicie nieinwazyjne.
Zalecam pilny kontakt z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenie kardiologicznej przyczyny bólu w klatce piersiowej. W razie bólu w klatce piersiowej pochodzenie kardiologicznego wzywa się pogotowie.
nie jest konieczna
O tym decyduje kardiolog.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi