Ból głowy podczas intensywnego wysiłku

Tydzień temu podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych (przysiadów) nagle poczułam coś jakby trzaśnięcie z tyłu głowy za uchem i nagle rozbolała mnie głowa w tej okolicy. Nie przestałam ćwiczyć, ale ból raz malał raz wzrastał ale tylko chwilami był nie do wytrzymania. Ból utrzymywał się do późnego wieczora i cały czas miał różne nasilenie, a szczególnie wysokie podczas sytuacji stresowych. Po wzięciu paracetamolu przeszedł i pojawił się na drugi dzień wieczorem, ale już nie tak intensywny. Na następny dzień zażywałam już profilaktycznie lek przeciwzapalny i przeciwbólowy, tym bardziej, że znowu ćwiczyłam. Podczas ćwiczeń znów pojawił się na krótko - przytłumiony działaniem leków. Dzisiaj pojawił się po wypiciu kawy podczas wieczornej pracy przy komputerze. Jestem drobną kobietą po 50-tce, bez nadwagi, dość aktywną fizycznie (jeżdżę na rowerze a ćwiczyć intensywniej zaczęłam w listopadzie), niepalącą od 1,5 roku, dość zdrowo się odżywiam, piję dużo wody - ogólnie uważam się za osobę zdrową (nie miałam też żadnych infekcji w okresie ostatnich 2 lat). Pracę mam głównie siedzącą przy komputerze. Nad ranem często pojawia się drętwienie prawej ręki, a głównie dłoni. Mam problemy osobiste - stresy związane z chorobami w rodzinie. Bóle głowy miewałam do tej pory bardzo rzadko i tylko po wypiciu i mieszaniu alkoholu. Proszę o pomoc. Czy jest szansa, że ból sam minie? Czy powinnam zrezygnować z aktywności fizycznej? Czy może to być coś groźnego?
Istnieje wiele rodzajów bólu głowy - mają one różne przyczyny i sposób leczenia w ich przypadku jest różny. Proszę zgłosić się do neurologa, który po szczegółowo zebranym wywiadzie wskaże sposoby postępowania na przyszłość, ewentualnie przepisze niezbędne leki lub zleci badania dodatkowe.
Przyczyn bólu głowy może być wiele, w Pani przypadku można go kojarzyć z intensyfikacją ćwiczeń, pojawieniem się sytuacji stresowej. W takich okolicznościach pewne grupy mięśni są szczególnie narażone na pobudzenie "stan gotowości" co powoduje bóle głowy. Myślę, że dobrze zebrany wywiad, pozwoli na znalezienie środków zaradczych, lub zdecyduje o poszerzeniu diagnostyki. Proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi