Ból biodra - czy to może być łuszczycowe zapalenie stawów?

Mam 41 lat, 180cm, 73kg. Od około 3 miesięcy boli mnie staw biodrowy prawy. A dokładniej jakieś ścięgno czy wiązadło odpowiadające za przyciąganie nogi podczas chodzenia. Ból odczuwam tylko podczas chodzenia, nasila się on w miarę dystansu jaki przechodzę. Przyczyny tego ból nie znam, po prostu się pojawił, nie doznałam urazu. Stosuję maść Voltaren lub plastry Itami oraz 2 kapsułki Ketonalu - praktycznie nic nie pomaga (może odrobinę). Do jakiego lekarza mam się udać i jak będzie to schorzenie diagnozowane? Dodam jeszcze, że od 25 lat zmagam się z łuszczycą skóry, czy to może być łuszczycowe zapalenie stawów?
Zalecana stacjonarna konsultacja ortopedyczna.
Trzeba wykonać RTG biodra, podstawowe badania laboratoryjne i skonsultować z ortopedą lub reumatologiem.
zalecam wizyte u ortopedy
wymagana wizyta u ortopedy
Warto pamiętać, że łuszczycowe zapalenie stawów w większości przypadków zaczyna się w małych stawach (najczęściej palcach stóp lub dłoni). Do tego ból umiejscowiony jest wtedy raczej ,,wewnątrz'' stawu, więc jeśli wspomina Pan o bólu ,,ścięgna lub więzadła'', przyczyna bólu raczej jest inna. Więc choć oczywiście warto wykonać diagnostykę obrazową w celu wykluczenia zmian w stawie, tak warto również zbadać staw funkcjonalnie - jego zakresy ruchomości, wzorzec chodu, napięcie mięśni w jego okolicy, a w tym celu zalecam wizytę u fizjoterapeuty.
Należy zgłosić się do ortopedy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi