Biopsja tarczycy, czy ten wynik jest niepokojący?

Po stwierdzeniu guzka tarczycy w badaniu usg (lita zmiana hypoechogenna, miernie unaczyniona o niejednorodnej strukturze, 15×20×15 ) wykonano biopsję, w której stwierdzono: liczne tyreocyty z cechami atypii jądrowej, bruzdy jądrowe, struktury wielkopęcherzykowe, makrofagi, komórki wielojądrowe, gęsty koloid, limfocyty. Wniosek (atypia komórkowa III wg systemu Bethesda ). Proszę o interpretację wyników, czy to coś poważnego?

Należy się zgłosić do lekarza zlecającego biopsję celem ustalenia dalszego postępowania klinicznego - prawdopodobnie skończy się kontrolnym USG za 6 miesięcy i ponownej biopsji za 6-12 miesięcy, ale ostateczna decyzja należy do lekarza prowadzącego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi