Biopsja tarczycy, czy ten wynik jest niepokojący?

Po stwierdzeniu guzka tarczycy w badaniu usg (lita zmiana hypoechogenna, miernie unaczyniona o niejednorodnej strukturze, 15×20×15 ) wykonano biopsję, w której stwierdzono: liczne tyreocyty z cechami atypii jądrowej, bruzdy jądrowe, struktury wielkopęcherzykowe, makrofagi, komórki wielojądrowe, gęsty koloid, limfocyty. Wniosek (atypia komórkowa III wg systemu Bethesda ). Proszę o interpretację wyników, czy to coś poważnego?

Należy się zgłosić do lekarza zlecającego biopsję celem ustalenia dalszego postępowania klinicznego - prawdopodobnie skończy się kontrolnym USG za 6 miesięcy i ponownej biopsji za 6-12 miesięcy, ale ostateczna decyzja należy do lekarza prowadzącego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi