Biały nalot na penisie - znika po dokładnym umyciu

Od miesiąca zauważyłem u siebie biały nalot na penisie. Dodatkowych objawów nie doświadczyłem, żadnego bólu, zaczerwienienia itp. Po dokładnym umyciu znika bez problemu. Występuje zazwyczaj na drugi dzień od umycia ciała. Używam żelu do higieny intymnej. Nie mam pojęcia, czy to coś groźnego, czy wręcz przeciwnie. Zaczęło się to po zmianie mieszkania (student). Wydaje mi się, że to od wody, ale nie jestem pewien. Co powinienem zrobić z tym nalotem?
Należałoby zwrócić się do lekarza, zebrać dokładny wywiad i zdecydować o wypisaniu leku.
moe byc to objawem grzybicy
Należy pobrać wymaz na posiew bakteriologiczny i mykologiczny z antybiogramem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi