Biały i wysuszony język po antybiotykoterapii

Po antybiotykoterapii mój język zrobił się lekko biały, wysuszony i wyskoczyły mi krostki pod językiem, w jednym miejscu zaczęła mi schodzić skora, nie boli mnie to, ale sama świadomość mi nie daje spokoju, czy to coś poważnego? Był robiony posiew krwi i nie wykazało wirusa ani kandydozy.
Należy wykonać wymaz z jamy ustnej na posiew bakteriologiczny i mykologiczny z antybiogramem, a następnie zastosować celowane leczenie.
Wskazana diagnostyka błony śluzowej jamy ustnej i stosowne leczenie.
Proszę stosować probiotyki np. dicoflor oraz kultury drożdży np enterol.
należy zrobić wymaz z gardła
posze stosowac enteromax 2x1
Warto zrobić wymaz z jamy ustnej, jeżeli będzie prawidłowy to prawdopodobnie jest to stan przejściowy i sam minie.
Wykonałabym posiew z jamy ustnej a po badaniu włączyłabym probiotyk.
Być może doszło do kandydozy błony śluzowej języka. Do prawidłowego postawienia rozpoznanie konieczne będzie badanie osobiste z ewentualnym wykonaniem posiewu jamy ustnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi