Naczyniak wątroby

Zdrowie A-Z

Naczyniak wątroby to łagodny guz naczyniowy rozwijający się w tkance tego narządu. Zazwyczaj jest on asymptomatyczny i często diagnozowany przypadkowo podczas badań obrazowych. W większości przypadków naczyniaki wątroby nie wymagają leczenia, jednak w przypadku dużych guzów lub obecności objawów może być konieczna interwencja medyczna, takie jak ablacja, embolizacja lub chirurgiczne usunięcie guza. Regularne monitorowanie jest istotne dla oceny stabilności guza oraz wykrycia ewentualnych zmian.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „naczyniak wątroby”.

Najnowsze pytania pacjentów
Naczyniak na wątrobie - jakie leczenie podjąć?
Mój lekarz jest, jaki jest i nie za bardzo tłumaczy mi co z moimi wynikami, a ja już sama nie wiem, co mam myśleć, miałam ostatnio zrobione usg jamy brzusznej, ponieważ juz od dawna narzekam i ostatnio się nasiliły objawy, nudności codziennie rano i ból w prawym boku pod żebrami, na...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Najprościej zmienić lekarza prowadzącego i udać się do nowego z wynikami badań na wizytę stacjonarną.
Karolina Raczyńska
lekarz
Umów wizytę
Naczyniaki wątroby są zmianami łagodnymi i zazwyczaj są przypadkowym znaleziskiem w USG gdyż nie powodują żadnych dolegliwości do czasu aż są bardzo duże (rzędu powyżej 10 cm ) i powodują ucisk np. na drogi żółciowe. Naczyniak wielkości 7x10 mm nie powoduje dolegliwości bólowych, wymaga jedynie kontroli w USG nie częściej niż raz do roku- lekarz skieruje Panią/Pana sam na to badanie ponownie w swoim czasie dlatego nie kierował nigdzie dalej.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4