Gruczoły sutkowe

Zdrowie A-Z

Gruczoły sutkowe są kluczowymi strukturami anatomicznymi w piersiach kobiecych, odpowiedzialnymi za produkcję mleka w czasie laktacji. Składają się z komórek gruczołowych i przewodów mlekowych, które umożliwiają transport mleka do brodawek sutkowych. Podczas ciąży i laktacji gruczoły sutkowe ulegają rozbudowie i aktywacji pod wpływem hormonalnych zmian, przygotowując kobietę do karmienia dziecka. Regularne badania piersi oraz dbałość o zdrowy tryb życia mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowej funkcji gruczołów sutkowych i zapobieganiu ewentualnym problemom zdrowotnym.

Leki powiązane z tematem „gruczoły sutkowe”

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „gruczoły sutkowe”.

Najnowsze pytania pacjentów
Kłucie podbrzusza po operacji usunięcia wyrostka.
Minął dokładnie tydzień i jeden dzień odkąd przeprowadzono u mnie operację usunięcia wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową. Dzień po operacji zostałam wypuszczona do domu ze stwierdzeniem stanu dobrego. Od tego czasu poza odczuwaniem normalnych bóli pooperacyjnych, momentami...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana kontrolna wizyta w ośrodku gdzie wykonano zabieg.
Pozostająca opuchlizna kilka tygodni po zdjęciu szwów.
Zostały mi zdjęte szwy parę tygodni temu, strupy też już zeszły, ale nie mogę zgiąć palca i cały czas jest spuchnięty i nie wiem co mam dalej robić.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg.
Przeszczep kości piszczelowej - ile trwa powrót do zdrowia?
Oczekuję na przeszczep kości piszczelowej (włókniak nie kostniejący). Chciałam zapytać orientacyjnie ile po operacji nie można chodzić na tej nodze? Jak długo trwa okres rekonwalescencji?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja w ośrodku gdzie ma być przeprowadzony zabieg.
Czy operacja przegrody nosa może być wykonana w znieczuleniu miejscowym?
W maju mam mieć operację przegrody nosa, jednak przeprowadzaną w znieczuleniu miejscowym. Niestety na kwalifikacji mało się dowiedziałem. Moje pytanie brzmi, czy metoda bez znieczulenia ogólnego jest w porządku jeśli chodzi o tego typu operację/zabieg? Czy być może ma jakieś swoje zalety i...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Powyższe pytania należało zadać podczas badania lekarskiego w trakcie kwalifikacji do zabiegu. Jeśli są jakieś niejasności - proszę skontaktować się z ośrodkiem, gdzie zabieg będzie wykonywany.
Zerwane ścięgno w bicepsie - czy należy zrobić operację?
Tydzień temu zerwałem ścięgno w bicepsie. Biceps jest krótszy aczkolwiek nie przeszkadza mi to w aspekcie wizualnym. Czy konieczna jest operacja czy można z tym żyć? Mam 41 lat i nie planuję już uprawiać sportów siłowych. 
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zerwanie ścięgna wymaga unieruchomienia, wskazana konsultacja ortopedyczna.
Zbigniew Walter
internista, specjalista chorób wewnętrznych
Umów wizytę
wskazana konsultacja ortopedyczna
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
W badaniu USG ściegien można ocenić rozległość urazu i ustalić dalsze postępowanie - zapraszam na konsultacje online z posiadaną dokumentacją- wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4