Osteoporoza – porady online

Przyczyny, objawy, leczenie online. Bezpieczna porada lekarska, bez wychodzenia z domu!

Diagnozowanie osteoporozy

skorzystaj ze wsparcia lekarza online

Osteoporoza jest rezultatem starzenia się układu szkieletowego, co prowadzi do zwiększonej podatności na złamania, zwłaszcza w przypadku kości długich. Według statystyk NFZ, dotyka ona około 22 proc. kobiet, które ukończyły 50. rok życia i około 6 proc. mężczyzn, również w tym wieku. Znacznie częściej dotyczy ona więc płci żeńskiej.

Osteoporozie można jednak zapobiegać dzięki odpowiedniemu stylowi życia, w tym codziennej dawce aktywności fizycznej, unikaniu palenia tytoniu, a także diecie bogatej w takie składniki jak wapń oraz witamina D. Te ostatnie są absolutnie niezbędne nie tylko dla zdrowia kości, ale również całego organizmu.

 

Jeśli osteoporoza została już zdiagnozowana, wówczas niezbędne jest przede wszystkim zapobieganie złamaniom, a także zadbanie o sprawność układu ruchu. By poznać najlepsze sposoby, warto skontaktować się z lekarzem, co można zrobić też online.

Jak skonsultować osteoporozę online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym reumatologiem lub ortopedą.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są najczęstsze objawy osteoporozy?

W przypadku choroby jaką jest osteoporoza, bardzo często pacjenci cierpią na złamania kręgów oraz złamania szyjki kości udowej. To bardzo niebezpieczne sytuacje, które mogą prowadzić nawet do kalectwa.

Czym jest osteoporoza wtórna?

Osteoporoza wtórna powiązana jest z przyjmowaniem niektórych leków. Mogą doprowadzić do niej także przewlekłe choroby, w tym m.in. cukrzyca oraz nadczynność tarczycy.

Jaka jest profilaktyka osteoporozy?

Profilaktyka osteoporozy obejmuje przede wszystkim stosowanie diety bogatej w wapń, magnez oraz witaminę D3. Niezbędna jest też aktywność fizyczna i ogólnie zdrowy tryb życia.

Czym jest technika DEXA?

Technika DEXA, czyli inaczej densytometria kości, pozwala ocenić ich mineralną gęstość. Stanowi ona jeden z elementów diagnozowania osteoporozy.

Jakie leki stosuje się w przypadku osteoporozy?

Poza suplementami diety, medyk wypisuje również receptę na leki, które maja na celu zapobieganie złamaniom.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę