Doritri

Nazwa Produktu Leczniczego
Doritri
Nazwa powszechnie stosowana
Benzalkonii chloridum + Benzocainum + Tyrothricinum
Postać farmaceutyczna
Tabletki do ssania
Substancja czynna
Benzalkonii chloridum 1 mg + Benzocainum 1,5 mg + Tyrothricinum 0,5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Medice Pharma GmbH & Co. KG
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Doritri - podstawowe informacje o leku:

Lek Doritri to tabletki do ssania, które zawierają benzokainę - środek do znieczulenia miejscowego, a także tyrotrycynę i chlorek benzalkoniowy jako składniki przeciwbakteryjne. Preparat ten jest stosowany w leczeniu chorób jamy ustnej i gardła. Zalecany jest w przypadku łagodnych do umiarkowanych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, takich jak: ból gardła i trudności w połykaniu związane z zapaleniem gardła oraz stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł. W przypadku wystąpienia ciężkiego zakażenia gardła lub bólu gardła z gorączką, bólem głowy, nudnościami lub wymiotami, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed użyciem leku Doritri. Preparat ten jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. W przypadku braku poprawy po 2 dniach stosowania lub pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Do leczenia wspomagającego łagodnych do umiarkowanych stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, takich jak zapalenie gardła z bólem gardła i trudnościami w połykaniu, stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i zapalenia dziąseł.

Produkt leczniczy Doritri jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej.

Pliki do pobrania

Doritri  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Doritri  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta