Dopamar

Nazwa Produktu Leczniczego
Dopamar
Nazwa powszechnie stosowana
Levodopum + Carbidopum
Postać farmaceutyczna
Tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Substancja czynna
Levodopum 200 mg + Carbidopum 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dopamar - podstawowe informacje o leku:

Dopamar to lek stosowany w terapii choroby Parkinsona, który skraca czas występowania "off" - nagłej sztywności mięśni, która może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Jest to szczególnie ważne u pacjentów, u których występują nagłe, niekontrolowane ruchy podczas leczenia samą lewodopą lub tabletkami o natychmiastowym uwalnianiu zawierającymi lewodopę z inhibitorem dopa-dekarboksylazy (np. z karbidopą). Dopamar należy do grupy leków stosowanych w leczeniu choroby Parkinsona, która jest spowodowana prawdopodobnie niedoborem dopaminy - substancji, która normalnie jest wytwarzana w mózgu i bierze udział w kontrolowaniu ruchów mięśni. Lewodopa wyrównuje niedobór dopaminy, a karbidopa zapewnia, że odpowiednia ilość lewodopy dociera do mózgu.

Wskazania do stosowania:

Idiopatyczna choroba Parkinsona, szczególnie w celu skrócenia okresu wyłączenia („off”) u pacjentów leczonych uprzednio produktem złożonym o natychmiastowym uwalnianiu, zawierającym lewodopę z inhibitorem dopa-dekarboksylazy lub samą lewodopą i u których występowały zaburzenia ruchowe.

Ograniczone jest doświadczenie dotyczące stosowania produktu złożonego zawierającego lewodopę z karbidopą w postaci o przedłużonym uwalnianiu, u pacjentów, którzy nie byli wcześniej leczeni lewodopą.

Pliki do pobrania

Dopamar  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dopamar  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta