Zwolnienie z noszenie maseczki w trakcie treningów wytrzymałościowych

W jaki sposób mogę dostać zwolnienie z noszenia maseczki? Jestem osobą uprawiającą sport wytrzymałościowy, gdzie jeden wysiłek trwa nierzadko kilkanaście godzin, a z mojej wiedzy wynika, że zapotrzebowanie na powietrze jest dużo większe niż u przeciętnego człowieka. Eksperymentowałem już z maseczką i po kilku minutach nie potrafię złapać kolejnych wdechów, mam zawroty głowy, ciśnienie takie jak przy dużo większym wysiłku. Nie wiem czy przez to nie mam hipoksji lub hiperkapnii.

Noszenie maseczki nie upośledza saturacji, sprawdzaliśmy to sami chodząc po schodach w masce z pulsoksymetrem na palcu. Nawet przewlekłe choroby układu oddechowego i krążenia nie zwalniają z obowiązku noszenia maseczki.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z noszenia maseczki zwolnione są w szczególności osoby: z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa, mające zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia. U Pana brak jest jakichkolwiek wskazań do zwolnienia z tego obowiązku.


Brak wskazań do otrzymania zaświadczenia zwalniającego z noszenia maseczki.
Jeżeli po kilku minutach w maseczce nie potrafi Pan złapać oddechu to znaczy że żaden z Pana sportowiec. Maseczka nie powoduje gorszego natlenowania krwi. Ich noszenie jest konieczne w celu opanowania epidemii.
Nie widzę wskazań do otrzymania zaświadczenia zwalniającego z noszenia maseczki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi