2021-03-30

Zwolnienie z noszenie maseczki w trakcie treningów wytrzymałościowych

W jaki sposób mogę dostać zwolnienie z noszenia maseczki? Jestem osobą uprawiającą sport wytrzymałościowy, gdzie jeden wysiłek trwa nierzadko kilkanaście godzin, a z mojej wiedzy wynika, że zapotrzebowanie na powietrze jest dużo większe niż u przeciętnego człowieka. Eksperymentowałem już z maseczką i po kilku minutach nie potrafię złapać kolejnych wdechów, mam zawroty głowy, ciśnienie takie jak przy dużo większym wysiłku. Nie wiem czy przez to nie mam hipoksji lub hiperkapnii.

Noszenie maseczki nie upośledza saturacji, sprawdzaliśmy to sami chodząc po schodach w masce z pulsoksymetrem na palcu. Nawet przewlekłe choroby układu oddechowego i krążenia nie zwalniają z obowiązku noszenia maseczki.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa z noszenia maseczki zwolnione są w szczególności osoby: z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa, mające zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia. U Pana brak jest jakichkolwiek wskazań do zwolnienia z tego obowiązku.


Brak wskazań do otrzymania zaświadczenia zwalniającego z noszenia maseczki.
Jeżeli po kilku minutach w maseczce nie potrafi Pan złapać oddechu to znaczy że żaden z Pana sportowiec. Maseczka nie powoduje gorszego natlenowania krwi. Ich noszenie jest konieczne w celu opanowania epidemii.
Nie widzę wskazań do otrzymania zaświadczenia zwalniającego z noszenia maseczki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Bielsku-Białej Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Częstochowie Internista w Poznaniu Internista w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4