Zmiany skórne utrzymujące się kilka miesięcy - czy mogą wskazywać na covid?

W lipcu zauważyłem na skórze dłoni zmiany w przestrzeni między palcami lewej dłoni. Jestem lek. wet. 65 lat. Sądziłem, że doszło do zakażenia grzybica - liszajec. Zastosowałem leki, bez efektu. Pod koniec sierpnia pojawiła się zmiana na policzku wielkości ok. 1 grosza - wyniesiony ponad skórę rumień. Wrzesień - październik doszły i nasiliły się następne zmiany na palcach obu dłoni, na lewym podudziu (szorstka plama), na prawym przedramieniu rumienie z grudkami - silny świąd, na obu stronach szyi wyraźnie uniesione rumienie. Trwa to do dziś, połączone z silnym napadowym świądem. Leki nie przynosiły poprawy, stosuję jedynie maści - kremy na bazie nagietka lekarskiego - witamin, bo przynoszą ulgę - natłuszczają. Zaznaczam, że nie przypominam sobie, abym przechodził jakikolwiek epizod przeziębieniowy. W listopadzie doszedł jeszcze bardzo uciążliwy epizod zapalny spojówek, z opadnięciami powiek i pieczeniem. Charakterystyczny obrzęk tkanki podskórnej dłoni - pogrubiona skóra, z pojawiającymi się ciągle nowymi wykwitami. Ulgę przynosi też mycie w bardzo ciepłej wodzie i następnie natłuszczanie maściami. Czy tak może objawiać się długi covid i ewentualnie jak można się wspomóc w niwelowaniu tych nieprzyjemnych objawów? Czy postępujące nasilenia objawów może świadczyć o dodatkowym zakażeniu i czy nie stanowię w tym okresie zagrożenia dla otoczenia? Żona przebywająca stale ze mną nie ma żadnych objawów. Dodam, że żona od dwóch lat miała bardzo uciążliwe epizody krwotoków z nosa trudnych do zatamowania. Mnie przytrafił się jeden epizod zimą połączony z bardzo dużym ubytkiem krwi.
Opisane objawy nie są charakterystyczne dla COVID-19. W sprawie zmian na skórze proszę skontaktować się z dermatologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi