Zgrubienie na wewnętrznej stronie policzka i przeszywający ból

Od 4 miesięcy wyczuwam zgrubienie na policzku w środku jamy ustnej na wysokości górnych zębów, podobno jest to ujście ślinianki przyusznej. To zgrubienie przeważnie jest 2-3 razy większe niż po drugiej stronie. Czasami wraca do normalnych rozmiarów, przy dotyku nie boli, natomiast czasami czuję jak przechodzi mnie taki dziwny ból przez całą szczękę, aż do ucha. Czasami mnie pobolewa policzek w okolicach górnych zębów a czasami dolnych, a czasami okolica za ósemkami. Czasami boli mnie również ucho albo ta kość która jest przy uchu. Ból szczęki nie jest mocny i do wytrzymania, ale jest przeszywający. Byłam u stomatologa, laryngologa, chirurga szczękowo-twarzowego i neurologa, żaden nic nie poradził. Miałam robione USG ślinianek które wyszło dobrze, mam tam tylko drobne niepowiększone węzły chłonne wbudowane w śliniankę, podobno tak może być. Do tego robione zdjęcie pantomogramu ponieważ była usuwana ósemka, również nie wykazało żadnych podejrzeń oraz rezonans magnetyczny z kontrastem twarzoczaszki. Również oprócz tych węzłów chłonnych wbudowanych nic nie ma. Moje pytanie brzmi czy jeżeli jest to coś poważnego w tej szczęce/żuchwie czy sama nawet nie wiem gdzie to czy mogło to nie wyjść w tych badaniach, które zrobiłam? Czy powinnam zrobić tomografię szczęki i żuchwy? Proszę o poradę, nie wiem już do kogo mam iść i jakie badania zrobić.
Skoro we wszystkich wykonanych dotychczas badaniach nie ma żadnych nieprawidłowości, może być Pani spokojna, że to nic poważnego. Nie ma sensu wykonywać dodatkowych badań. Opisany przez Panią ból jest najpewniej neuralgią, natomiast ujście ślinianki jest podrażniane - np. podczas jedzenia.
Jeżeli 4 specjalistów mówi Pani że nie ma nić poważnego to zaufałbym im a nie szukał podpowiedzi w Internecie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi